• W PG1 wiemy co jemy.
 •  
 •  Od kilkunastu lat obserwuje się „modę” na zdrowe odżywianie. Uczniowie stali się świadomi wartości, jakie pełni w życiu zdrowa żywność. Z pewnością zasługą tej świadomości jest udział szkoły w programach „Żyj smacznie i zdrowo” oraz „Trzymaj Formę”.

  Ważną rolę w Gimnazjum nr 1 pełni sklepik szkolny , którego właścicielką jest pani Beata Semenowicz.
   Sklepik działa podczas przerw śródlekcyjnych, dyskotek, imprez sportowych. Można w nim kupić przybory szkolne, artykuły higieniczne, wodę, napoje a przede wszystkim zawsze na bieżąco przygotowywane kanapki, koktajle mleczno-owocowe, galaretki dietetyczne, płatki wielozbożowe oraz świeże owoce.
   Właścicielka dba o urozmaicony asortyment zdrowej żywności i stara się zawsze dogodzić podniebieniom klientów.
  A oto wywiad z panią Beatką: - W sklepikach szkolnych kilka lat temu zabroniono sprzedaży „śmieciowego” jedzenia, jak to teraz wygląda? „ Co prawda nie ma już w sklepikach słodyczy, chipsów, chrupek i niezdrowych słodkich napojów w puszkach – mówi pani Beata - ale restrykcje nie są nam straszne. Zmieniliśmy asortyment i wdrożyliśmy w codzienność świeże warzywa, owoce, jogurty, zbożowe przekąski , soki. Jest to szkoła sportowa uczniowie, a szczególnie uczennice częściej zwracają uwagę na to, co jedzą”. - A co najchętniej jedzą uczniowie? „Uczniowie najczęściej wybierają pożywne kanapki, które u nas obfitują w świeże warzywa , jogurty naturalne z płatkami pełnoziarnistymi, koktajle, sałatki owocowe, a także dużą popularnością cieszą się galaretki, które mają obniżoną zawartość cukru” Opinie nauczycieli na temat sklepiku są również bardzo pochlebne: „ Uważam, że oferta naszego sklepiku jest trafiona i na tyle ciekawa, że uczniowie nie „wymykają się” poza teren szkoły do pobliskich sklepów” ; „ Sklepik posiada żywność dobrą pod kątem jakości, produkty są zawsze świeże, apetycznie przygotowane i smaczne”; „Wystarczy spojrzeć na kolejki podczas przerw, to mówi za siebie, jest pysznie i zdrowo”. Uczniowie  o sklepiku wypowiadają się jeszcze chętniej: „Ten sklepik jest super, uwielbiam galaretki  i sałatkę owocową”; „ W poprzedniej szkole nie mieliśmy takiego fajnego sklepiku, smakuje mi tutaj koktajl i płatki zbożowe z jogurtem naturalnym”; „Ja codziennie kupuję kanapkę, są pyszne”. Bardzo nas cieszy fakt, że uczniowie wiedzą, jak się zdrowo odżywiać  i chętnie wracają do szkolnego sklepiku . Pani Beacie serdecznie dziękujemy za zaangażowanie  i za to, że możemy liczyć na porcję zdrowia każdego dnia. Życzymy zadowolonych klientów i satysfakcji z pracy.

   Tekst zdjęcia: Monika Bider    


 • ©