" ZŁOTE PG 1 BRZEG"

W dniu 25.02.2015 r. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Brzegu było organizatorem Finału Wojewódzkiego Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt. W czwórce najlepszych drużyn Opolszczyzny do rywalizacji przystąpiły: PG 1 Prudnik, PG 2 Głuchołazy , PG1 Kędzierzyn – Koźle, PG 1 Brzeg.

             Otwarcia Turnieju dokonali Zastępca Burmistrza Brzegu Tomasz Witkowski, Dyrektor PG 1 Brzeg Danuta Stefańska i  Kierownik Biura Oświaty Stanisław Kowalczyk. Po losowaniu drużyny przystąpiły do rywalizacji. Najciekawszym i najbardziej emocjonującym był mecz o I miejsce pomiędzy PG 1 Brzeg i PG 2 Głuchołazy. Faworytkami w tym spotkaniu był zespół gości, mający w swoim składzie dwie zawodniczki, które trenują z drużyną                     II- ligową Chrobry Basket Głuchołazy. Jednak to brzeżanki od początku meczu złapały dobry rytm gry, agresywnie kryjąc na całym boisku i obejmując prowadzenie, które nie dały sobie odebrać do końca, wygrywając 10 pkt. Można w tym miejscu mówić o małej sensacji. Zaznaczyć należy, że brzeski zespół jest młodszy wiekowo i składa się z uczennic kl. I i II, na co dzień reprezentujących UKS Piłsudczyk PG 1 Brzeg i jednej uczennicy z kl. III – zawodniczki Stali Brzeg. KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU    I miejsce – PG 1 BRZEG II miejsce- PG 2 Głuchołazy III miejsce – PG 1 Prudnik IV miejsce- PG 1 Kędzierzyn – Koźle           Wszystkie zespoły otrzymały puchary, a trzy pierwsze medale ufundowane zostały przez SZS  w Opolu. Dekoracji dokonali Zastępca Burmistrza Brzegu Tomasz Witkowski oraz Dyrektor PG 1 Brzeg Danuta Stefańska. Nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestniczek Turnieju ufundowali Państwo Ernesta i Marek Sorokowie i ich Firma Piomar, natomiast upominki dla trenerów Burmistrz Brzegu i Rada Rodziców PG1- za co szczególnie dziękujemy.

Skład złotych medalistek PG 1 Brzeg: Magdalena Libront, Martyna Janusz, Aleksandra Pszczolarska, Sara Janiec, Katarzyna Pszczolarska, Alicja Polak, Sandra Pudysiak , Wiktoria Janiec, Wiktoria Stala, Anna Międzybrodzka, Angelika Muszyńska , Dominika Soroka.      Trener- Małgorzata Kubiak


 Tekst,  zdjęcia: Małgorzata Kubiak.

powrót >>>

 

  
©