Międzynarodowe wyróżnienie dla Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Brzegu


11 października 2013 r. odbył się  w Krakowie Ogólnopolski  Zjazd Szkół dla Ekorozwoju. Podczas tego zjazdu Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Brzegu otrzymało międzynarodowy certyfikat „Zielonej Flagi”, który odebrała koordynatorka projektu pani mgr Renata Mesjasz.

  Jest to prestiżowe wyróżnienie ekologiczne przyznawane w 50 krajach w ramach programu „Eco-Schools”. Program ten polega na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w szkołach i ich otoczeniu. Jesteśmy bardzo dumni z otrzymanego wyróżnienia, tym bardziej, że na Opolszczyźnie tylko 21 placówek otrzymało takie certyfikaty, a w całym kraju 206 (przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych).

W dniu 14 października  podczas uroczystej akademii z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej nastąpiło przekazanie „Zielonej Flagi” wraz z certyfikatem na ręce pani dyrektor Danuty Stefańskiej.


   Cieszymy się, że znaleźliśmy się w takim elitarnym gronie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację projektu.

tekst, zdięcia:  Renata Mesjasz

powrót >>>

 

  
©