„The Greatest z PG1”

W piątek 15 kwietnia Edyta Małek z klasy 3B oraz Oliwia Tracz z klasy 1B reprezentowały Publiczne Gimnazjum nr 1 jako zespół „The Greatest”  w finale konkursu „I know I can”, organizowanym przez europosłankę Danutę Jazłowiecką oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

W tegorocznym konkursie do wyboru były następujące utwory: „Firework”( Katy Perry), “The Man”( Aloe Blacc), „The World’s Greatest”( R Kelly), „Rise” (Eddie Vedder ) czy „Survivor” (Destiny’s Child).

 W trakcie obrad jury publiczność miała okazję podziwiać  występy  Vanessy Siwy, uczestniczki programu „Mali Giganci” oraz Jonatana Koźlika- laureata wielu konkursów, który zachwycił wszystkich interpretacją wielu znanych utworów na gitarze. Wszystkich zachwycił tort przygotowany z okazji 5 jubileuszu konkursu „I know I can”.

 

  W konkursie brali udział uczniowie gimnazjów z Opolszczyzny i Dolneg Śląska, a ich zadaniem było napisanie tekst w języku angielskim do wybranego podkładu muzycznego zaproponowanego przez organizatorów. Piosenkę należało nagrać i przesłać organizatorom. Spośród nadesłanych interpretacji jury wyłoniło dziesięciu finalistów, którzy wykonywali wybraną piosenkę na żywo w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Brzeg reprezentowany był przez nasz zespół po raz pierwszy, o czym wspomnieli prowadzący.

Występy zespołów oceniali Anna Panas-wokalistka jazzowa, Roman Hudaszek- kompozytor i muzyk współpracujący z radiem i telewizją,  Eoin McHugh- lektor języka angielskiego, który wyrażał swoją opinię na temat  napisanych tekstów piosenek  oraz Rafał Poliwoda, dyrektor Narodowego Centrum Piosenki w Opolu. Jury  oceniało wykonawców po każdym występie. Edyta otrzymała świetne recenzje.

Patronat  honorowy nad  konkursem objęli Prezydent Opola Pan Arkadiusz Wiśniewski oraz Opolskie Kuratorium Oświaty.

Nasze dziewczyny udzieliły wywiadu dla Radia Opole i opowiedziały o tym, jak wyglądała ich współpraca.  Oliwia napisała tekst do piosenki The World’s Greatest”, którą w Opolu zaśpiewała Edyta. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki. Nasze dziewczyny świetnie się bawiły, a uwagi jurorów były dla nich niezwykle cenne.

Autorzy zdjęć: Tomasz Socha, Iwona Denes

      Przygotowała: Iwona Denes.

powrót >>>

 

  
©