„Ale Sztuki…”

      4 marca w Brzeskim Centrum Kultury odbył się V Przegląd Teatrów Obcojęzycznych organizowany przez Szkołę Języków Obcych „Progress”. Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta Brzeg, Starosta Powiatu Brzeskiego, Brzeskie Centrum Kultury oraz Grupa Kapitałowa „Otmuchów.          Naszą szkołę reprezentowały dwa przedstawienia: „Romeo and Juliet- Happy End” przygotowane przez Panią Dorotę Banik wraz z  uczniami klasy 2B oraz „And You say It Now” przygotowane pod kierunkiem Pani Iwony Denes   oraz uczniów klasy 2A i 3C.

Nasi uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością.  Przedstawienia były ekspresyjne, ciekawe i zabawne, co spotkało się z aplauzem publiczności. Bawiliśmy się świetnie zarówno przed konkursem, jak i po nim. Wspólnie obchodziliśmy na scenie Brzeskiego Centrum Kultury 15-ste urodziny naszej uczennicy Ani Szczepaniak. Był tort, świeczka i uroczyste STO LAT od całej publiczności.

Uczniowie  klasy 2B przedstawili wesołą i nowoczesną wersję „Romea i Julii”pt. „Romeo and Juliet”- Happy End”. W rolę Julii wcieliła się Julia Borcuch, która musiała wywalczyć sobie miłość Romea- Bartosza Ołubczyńskiego. To ona wspinała się po linie w stronę balkonu, podczas gdy Romeo stojąc na balkonie marzył o pięknej kobiecie. W układach tanecznych pojawiły się min. Baby Girl- Paulina malita, Lady Gaga- Anna Szczepaniak i Angelina Jolie- Weronika Zumer. Julia walczyła o miłość Romea w teleturnieju „Milionerzy”, w którym rolę Huberta Urbańskiego zagrała Katarzyna Telwak. Julii pomagał telefon do przyjaciela- Benwolia- w tej roli  Mateusz Zapotoczny. Na szczęście nasza wersja „Romea i Julii” zakończyła się szczęśliwie- zwyciężyła miłość do Romea, on oświadczył się Julii               i… żyli długo i szczęśliwie.

Przedstawienie pt. ”And You Say It Now” prezentowało historię rodziny królewskiej, która miała problemy z nadwagą i nie mogła spełnić swoich marzeń. Królowa (Paula Wójcik) nie miała się w co ubrać, królowi (Przemysław Małecki)      w grze w golfa przeszkadzał wielki brzuch, a królewna Mel (Anna Rus) chciała podróżować. W powrocie do formy pomagają im Magda Gessler( w tej roli Melanie Bendyk)  oraz Ewa Chodakowska (Katarzyna Bruchalska). Na końcu w roli wróżki pojawił się Brajan Prychitko, a całą historię z pewną dozą cynizmu opowiadał narrator ( Irena Kucharzyszyn). Całość  przedstawienia dopełniły muzyka, piękna scenografia oraz dynamiczna gra  aktorów.

Tekst: Iwona Denes, Dorota Banik  /  Zdjęcia: Anna Bilska (2b)  .

powrót >>>

 

  
©