• Spotkanie autorskie

  Spotkanie autorskie – GAJA KOŁODZIEJ i uczniowie PG1 19.09.2016 w  Oddziale Dziecięcym Brzeskiej Biblioteki Miejskiej odbyło się spotkanie pisarki – Gai Kołodziej z uczniami Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzegu.

  Młoda, śliczna, uśmiechnięta dziewczyna nie pasowała do wyobrażeń  uczniów o pisarce, która powinna być dojrzała i poważna. Spotkanie prowadziła sama autorka, nadając mu spontaniczności  i życia, często zarażając śmiechem i prowokując do aktywnego udziału.

  Gdy stwierdziła, że pomysł na pisanie zrodził się samoistnie na nużącej lekcji matematyki, kiedy autorka, dodając sobie cech agentki stworzyła w wyobraźni świat bliski Jamesowi Bondowi, w którym  to ona została zwerbowana do Tajnej Międzynarodowej Agencji Detektywistycznej, „kupiła” nas wszystkich. Gaja Kołodziej bardzo przekonująco, bez koloryzowania przedstawiła młodzieży blaski i cienie bycia pisarką; akcentowała „ból” tworzenia i nieustanną konieczność  pracy, samodoskonalenia,  czasem mimo wszystko… Gaja Kołodziej jest autorką powieści młodzieżowych, m.in. „Wystrzałowej licealistki”, „Wystrzałowej maturzystki”,„Daru”, „Przemilczeń, w swoim „młodym „ dorobku ma już 8 tytułów. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, wesołej i „słodkiej” atmosferze, gdyż błyskotliwe pytania bądź odpowiedzi pisarka nagradzała cukierkami. Naszą wyobraźnię bardzo poruszyła kwestia tzw. białych kłamstw, w których uczniowie pewnie prześcigają nawet najbardziej skomplikowanych bohaterów literackich, co zostało udowodnione. Serdecznie dziękujemy pani Teresie Uruskiej i wszystkim pracownikom Biblioteki Miejskiej w Brzegu za zorganizowanie spotkania i możliwość naszego w nim udziału 

 •  

  Uczniowie kl.2b i 3b PG nr 1 z nauczycielami  
  Przygotował: Sekretariat

  ©