„Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16 ”

 Nikt w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. J. Piłsudskiego nie pozostaje anonimowy…”-te słowa wypowiedziane w trakcie uroczystości powitania Uczniów, Nauczycieli i Pracowników naszego gimnazjum  przez Mateusza Wołczańskiego i Szymona Oliwę z klasy 2a  stały się myślą ,z którą Gimnazjaliści powinni wkroczyć w nowy rok szkolny. Znaczenie tych słów podkreślała także Dyrektor Danuta Stefańska przedstawiając nowym uczniom  wychowawców klas i pedagoga szkolnego oraz zapoznając ich z możliwościami, jakie daje im rozpoczynający się właśnie  nowy etap edukacyjny.

 Uroczystość przygotowana pod kierunkiem wychowawczyni klasy 2a  pani Marzeny Sławskiej ,przy wsparciu technicznym pana Marka Taczanowskiego z Michałem Balickim i Dominikiem Bieleckim oraz z dekoracjami przygotowanymi przez klasę 2c pod kierunkiem pana Waldemara Mroza, podzielona została na dwie części. W pierwszej z nich prowadzące apel Oliwia Prusak i Hanna Frątczak   przypomniały wydarzenia sprzed 76 lat, kiedy to 1 września rozpoczęły się na terenie naszego kraju działania II Wojny Światowej.

 

Rocznicę tych wydarzeń przypominały także tablice informacyjne i misternie wycięte niemieckie bombowce stanowiące część dekoracji.  
Druga część to dwa skecze łączące w sobie wakacyjne wspomnienia z rzeczywistością szkolną. Zobaczyliśmy ,jakie zastosowanie mają wakacyjne przedmioty w szkole oraz, czy zawsze spełnione marzenia gwarantują szczęście. Tutaj w popisowych rolach zaprezentowali się kolejni zdolni przedstawiciele klasy sportowej :  Kinga Lewandowska, Karolina Bochenek ,Natalia Kowalczyk i Wiktoria Wojewoda oraz Kamerdyner-Alan Prychitko . Scenka pokazująca do czego mogą prowadzić marzenia skromnej nauczycielki-Zuzanna Malinowska kierowane do Złotej Rybki-Aleksandra Sójka ,gdy na swej drodze spotyka Macho-Krystian Bujak, wywołała niekłamany zachwyt publiczności .

Ostatnia scena skłoniła nas do refleksji ,że tak naprawdę, nie ma to ,jak w szkole .Bo tylko tu, mimo testów ,sprawdzianów i kartkówek ,spotykamy się z przychylnością Dyrekcji, Nauczycieli  i Pracowników, życzliwością kolegów, spełniamy swoje marzenia i realizujemy plany na przyszłość . Czego życzymy także  wszystkim nowym uczniom naszego gimnazjum.

 

W imieniu ustępującego Samorządu Uczniowskiego, Sylwia Szulc

 

powrót >>>

 

  
©