• PG 1 i noc magii.    
 •   W niezwykłą noc z 21/22 X 2016r., gdy ratuszowy zegar wybijał północ, z księgarni „Sowa” wyszła tajemnicza postać  pani profesor McGonagall i zaprosiła licznie przybyłych miłośników młodego czarodzieja Harrego Pottera do magicznego wnętrza księgarni przy ul. Pokątnej,

   tudzież na peron  9 i ¾, aby wreszcie w scenerii zapalonych pochodni, w specjalnie zaaranżowanym wnętrzu połyskującego srebrzystego tunelu  dostać się przed oblicze prof. Trelawney i zakupić kolejną część przygód Harrego Pottera.

   To dość szczególna sytuacja, bo w niby znajomym wnętrzu tym razem można było napić się magicznego napoju gwarantującego zwycięstwo (a na pewno wyróżnienie!)  w konkursie krasomówczym i można było zjeść (nawet nie jedno) korzenne ciasteczko mocy…

  Jak się okazało, PG1 miało na premierze książki „Harry Potter i przeklęte dziecko” bardzo sympatyczną reprezentację w postaci  uczennicy, rodzica i nauczyciela.

  To nocne spotkanie i rozmowy o potrzebie ekscytujących przeżyć, gotowości czytelników do przyjścia o północy do księgarni, bardzo pobudza wyobraźnię i odbudowuje wiarę w kreatywność… My już czytamy ósmą część przygód ulubionego bohatera, a Wy…?
                                                                                                               
  Z zaproszeniem do lektury
                   B.Matyszczak     
   Przygotowała: Beata Matyszczak  


 • ©