• „PRZYGODA W POKRZYWNEJ”

   

              Wycieczki to nie tylko czas wolny, relaks czy odpoczynek. To możliwość integracji klas, to również sposobność, aby sprawdzić swoją odwagę czy sprawność fizyczną. Tak właśnie było podczas naszej wycieczki do Pokrzywnej w dniach 7- 9 czerwca.

              Klasy 1A i 3 B Publicznego Gimnazjum nr 1 pierwszy dzień spędziły w parku linowym w Czechach, gdzie każdy mógł sprawdzić swoją wytrzymałość i walczyć z lękiem wysokości. Było super! Wieczorem integrowaliśmy się tańcząc „Belgijkę”, biorąc udział        w rozgrywkach drużynowych czy wreszcie na wyczekiwanej dyskotece.

              Drugiego dnia wchodziliśmy dzielnie na Biskupią Kopę. Trasa wędrówki nie należała do najłatwiejszych, ale było bardzo przyjemnie. Nasz Przewodnik opowiadał piękne historie związane z Biskupią Kopą, zapoznawał nas z fauną i florą tego pięknego parku krajobrazowego. Odpoczynek czekał nas w schronisku, gdzie każdy turysta, który wejdzie     w krawacie musi ten krawat tam zostawić. Taka tradycja! Po powrocie do ośrodka zjedliśmy obiadek z apetytem, a następnie odbyła się runda druga drużynowych rozgrywek. Duch rywalizacji udzielił się wszystkim drużynom, atmosfera była bardzo sympatyczna. Wieczorem śpiewaliśmy i tańczyliśmy przy ognisku.

              Dzień trzeci upłynął nam na zajęciach w podgrupach: teatr, mecz piłki nożnej, zwiedzanie parku krajobrazowego. Wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. To była super przygoda. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone, przyznane zostały również nagrody specjalne za „Super postawę” czy dla DJ naszej wycieczki.

              Dziękujemy wspaniałej młodzieży za to, że potrafili tak aktywnie spędzić czas,           a opiekunom wycieczki: Pani Beacie Bochniarz za organizację oraz Panom Łukaszowi Matysiakowi i Markowi Taczanowskiemu za opiekę i pomoc w każdej sytuacji


 •  Tekst zdjęcia: Iwona Denes


 • ©