•        

    ZAWODY PŁYWACKIE

    1 czerwca z okazji dnia dziecka na brzeskim basenie nasi uczniowie rywalizowali o miano najlepszych w pływaniu, nurkowaniu i zjeżdżaniu rynną . Rywalizacja pływaków odbyła się trzema stylami na dystansie 1 lub 2 długości basenów. Wszyscy do sprawdzenia swoich umiejętności podeszli bardzo poważnie jednak miejsca na podium były tylko trzy. Wśród dziewcząt w większości konkurencji zwyciężyła Julia Dzieduszyńska z klasy 2a, natomiast najlepsze rezultaty wśród chłopców osiągnęli Rafał  Wierzbicki, Szymon Krenich i Kacper Kwiatkowski z klasy 1b. Oto rezultaty poszczególnych konkurencji.

    Kraul 22 metry  

    Kraul 44 metry

    Dziewczęta

    1.Dzieduszyńska Julia 15,27 sek.  

    1.Dzieduszyńska Julia  30,98 sek.

    2.Cyprych  Emilia         20,18  sek.          

    2.Cyprych   Emilia         45,05  sek.

    3.Galas  Wiktoria           20,79  sek 

    3.Drozd  Klaudia           50,40 sek.

     

    Chłopcy    

    1.Wierzbicki  Rafał       13,75  sek.       

    1.Wierzbicki  Rafał         30,93  sek.

    2.Bystroński  Mateusz  13,80  sek.   

    2.Tysier  Wojciech          46,08  sek.

    3.Radka  Szymon         16,11  sek.

     

    Grzbiet  22 metry    

    Grzbiet  44 metry

    1.Dzieduszyńska Julia   20,89  sek.   

    1.Wionczek  Paulina       51,18  sek.

     2.Wionczek  Paulina      24,75  sek.       

     2.Galas  Wiktoria            1,00,1  min.

     3.Galas  Wiktoria            28.06  sek.

    Klasyczny  22  metry
    klasyczny  44  metry

    Dziewczęta 

    1.Dzieduszyńska Julia    20.80  sek    

    1.Dzieduszyńska  Julia   48,11  sek.

     2.Cyprych  Emilia           22,96  sek.     

     2.Cyprych  Emilia           51,56  sek.

    3.Wionczek  Paulina      23,59  sek. 

    3.Wionczek  Paulina       54,38  sek.

     

    Chłopcy      

    1.Kwiatkowski  Kacper    20,45  sek.      

    1.Kwiatkowski  Kacper   46,11  sek.

    2.Krenich  Szymon          20,87  sek.         

    2.Wyrwas  Szymon        48,65  sek.

    3.Wyrwas  Szymon         21,80  sek.     

    3. Krenich  Szymon         50,95  sek.

     

    Zjazd  rynną  na czas, każdy zawodnik  miał  jedną próbę,  a oto rezultaty

     

    Dziewczęta

    1.Dzieduszyńska Julia  10,60  sek. 

    2.Galas  Wiktoria          10,95  sek. 

    3.Wionczek  Paulina     11,03  sek.   

     Chłopcy  

    1.Radka  Szymon  11.01  sek

    2.Wyrwas  Szymon  11,03  sek

    3.Bystroński  Mateusz   11,22 sek    

    3. Tysier  Wojciech        11.22  sek.

     

    Ostatnia  konkurencja  nurkowanie pod wodą  na  odległość

     

    Dziewczęta   

    1.Drozd  Klaudia  26  metrów  

    2.Wionczek  Paulina  22 metry

    3.Cyprych  Emilia       19  metrów    

    Chłopcy   

    1.Radka  Szymon          30  metrów

    2.Wyrwas  Szymon        29  metrów

    3.Chwastowski  Maciej  27 metrów

            

     

    Zawody  przeprowadzili i wyniki opracowali  Mariusz  Andruchowicz i Robert  Karlikowski. Foto W.Tysier.


  • ©