Wyprawa po wiedzę na Uniwersytet Opolski 

     Uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Brzegu z klasy 2b i 3a uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z chemii na Uniwersytecie Opolskim.

 Zbiegło się to z Festiwalem Nauki na tej uczelni. Gimnazjaliści  samodzielnie mogli wykonywać doświadczenia z wykrywania jonów, destylacji, badania barwy wskaźników w zależności od odczynu środowiska, otrzymywania tworzyw sztucznych.

Odbywało się to oczywiście pod bacznym okiem pracowników Wydziału Chemicznego oraz nauczycieli gimnazjum mgr Marzeny Sławskiej i mgr Renaty Mesjasz.

 Entuzjastycznie przyjęto pokazy Koła Naukowego Chemików podczas których zaprezentowano właściwości ciekłego azotu. Niezapomniane doświadczenia i efekty akustyczne podczas niektórych z nich pozostaną na zawsze w naszej pamięci.

Uczniowie dowiedzieli się o wielu reakcjach chemicznych wykorzystywanych w trikach filmowych i reklamowych.  Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Wydziału Chemicznego za możliwość pogłębienia wiedzy z tak interesującego przedmiotu jakim jest chemia. .

 

 

 

Tekst,  zdjęcia: Renata Mesjasz.

powrót >>>

 

  
©