Dzień Niemiecki
w Publicznym Gimnazjum nr 1.

      Dnia 14.05.br. nauczyciele języka niemieckiego naszej szkoły tradycyjnie już przeprowadzili Międzyklasowy Konkurs Wiedzy O Krajach Niemieckojęzycznych .Tym razem zaprosiliśmy do rywalizacji dwuosobowe drużyny ,które zmierzyć musiały się z interaktywnym zestawem pytań testowych dotyczących geografii, kultury oraz dnia codziennego krajów obszaru niemieckojęzycznego.

 Wstępem do zmagań była towarzysząca nam przez cały miesiąc wystawa czasowa Instytutu Goethego z Krakowa „Muzyka w Niemczech ”oraz przygotowane w ramach projektu prezentacje uczniowskie dotyczące państw niemieckojęzycznych i opracowana przez Pana Mariusza Andruchowicza gazetka poświęcona 10-leciu Polski w UE .

 Po zaciętej serii pytań dotyczących znanych Niemców uczestnicy zmagali się z pytaniami typowo geograficznymi. Dodatkową trudnością było to ,że zdecydowana większość pytań wyświetlana była w języku niemieckim. Nad sprawnym przebiegiem kolejnych rund konkursu czuwała w roli asystentki uczennica klasy 1c Klaudia Opalińska . Po zliczeniu zdobytych „Euro” ,pełniących rolę punktów , okazało się ,że 1 miejsce przypada klasie 2b -drużynie w składzie Julia Pantoł ,Piotr Kozłowski ,2 miejsce klasie 2 c reprezentowanej przez dwa zespoły w składzie -Natalia Dereń ,Sandra Stanowska ,Anastazja Soja i Aleksandra Pawlik .Drużyny zrezygnowały z dogrywki i stanęły solidarnie na drugim miejscu podium,3miejsce -klasie 3a -Aleksandra Błasiak i Anna Chmiel.

Nagrody ufundowane między innymi przez Wydawnictwo Lektorklett wręczyła Dyrektor PG 1 Danuta Stefańska. Zmagania uczniowskie pilnie obserwowała i uwieczniła na zdjęciach Pani Ewa Jarząb ,a dyplomy przygotowała Pani Iwona Denes .

Tekst,  zdjęcia: Sylwia Szulc..

powrót >>>

 

  
©