•        

  Wielki sukces PG nr1

  w Brzegu

           Zakończyła się XVI edycja Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego „Golden Owl” pod patronatem honorowym Poseł do Parlamentu Europejskiego Danuty Jazłowieckiej i Marszałka Województwa Opolskiego. Po testach przeprowadzonych w wielu krajach do finału zakwalikowało się 26 uczestników z Indii, Ukrainy i Polski.

  Konkurs odbył się w następujących etapach:

  - test pisemny, obejmujący wiedzę z zakresu gramatyki i słownictwa języka angielskiego oraz kultury krajów anglojęzycznych;

  - pisanie eseju na temat “ Some people think that e-books are the death of paper books while others think that paper books will never disappear”;

  - nagranie 2-3-minutowego filmu na temat “On the other side of the street”;

  - test  z obowiązkowej lektury, pt. „The War of the Worlds”;

  - część ustna.

  Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli ufundowany przez  Poseł do Parlamentu Europejskiego Danutę Jazłowiecką, która już od 5 lat obejmuje patronatem honorowym ten konkurs.

              W naszej szkole do tego konkursu przystąpiło 15 uczniów: Dominik Bielecki (3b), Zuzanna Macierzyńska (2b), Kamil Olender (2b), Oliwia Tracz (2b), Zuzanna Wróbel (2a), Weronika Guszpit (3b), Igor Toporowski (2b), Klaudiusz Bodnar (2b), Zuzanna Malinowska (3a), Miłosz Świerk (3b), Aleksandra Sójka (3a), Krzysztof Dylak (3b), Dominika Soroka (3a), Szymon Mrowiec (2c) i Kamil Maruwka (1c). Dla uczniów było to  prawdziwe wyzwanie. Poradzili sobie z nim rewelacyjnie. Do ścisłego finału zakwalifikowało się troje z nich: Dominik Bielecki, Zuzanna Macierzyńska i Kamil Olender.  Kolejnym krokiem było dogłębne zapoznanie się z lekturą pt.”The War of the Worlds”. Etap ustny połączony ze znajomością lektury odbył się jak co roku w Nysie. Uczniowie musieli napisać krótki test ze znajomości książki, a następnie przejść przez prawdziwą lawinę  pytań ze strony komisji, wykazując się płynnym „spikingiem” na tematy życia codziennego, swojego hobby, dyskusji na temat obrazka i rozmową ze swoim partnerem. A wszystko to oczywiście w języku angielskim. Tegoroczny poziom był bardzo wysoki. Organizatorzy i zaprzyjaźnieni partnerzy konkursu, którzy zasiadali w komisji stwierdzili, że życzyliby sobie takiego poziomu na egzaminach maturalnych.  Tym bardziej jest nam przyjemnie ogłosić, iż tytuł Laureata XVI Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego uzyskał Dominik Bielecki, natomiast tytuł Finalisty Zuzanna Macierzyńska i Kamil Olender.

  Życzliwa atmosfera, różnorodność zadań, wielonarodowość, a także fakt że jesteśmy z „Golden Owl” już 16-ty rok sprawia, iż ciężko nam się będzie z nim rozstać . Gimnazjum nr1 w Nysie rozpoczyna proces wygasania i możemy mieć tylko cichą nadzieję, że Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego „Golden Owl” nadal z nami pozostanie.

   

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy im dalszych przygód z językiem angielskim   

  link do artykułu:
  https://opole.tvp.pl/.../uczniowie-z-kilku-krajow-zmierzyli-sie-z-jezykiem-szekspira

   Nauczycielki jęz. angielskiego   Tekst zdjęcia: Dorota Banik


 • ©