• Dzień Niemiecki w PG1

    

    Projekt realizowany przez PNWM  (Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży)

   

   

  O akcji dzień.de | der-tag.pl

  dzień.de | der-tag.pl to akcja Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, mająca na celu popularyzację wiedzy o sąsiednim kraju, skierowana do młodzieży, instytucji partnerskich z Polski i Niemiec oraz lokalnej społeczności.

  W tym samym czasie i pod jednym hasłem w obu krajach odbywają się dziesiątki projektów, które są organizowane samodzielnie przez młodzież i opiekunów.

  Kampania #2gether4more na 25-lecie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

  Rok 2016 jest dla PNWM czasem wyjątkowym, ponieważ obchodzone  ćwierćwiecze  powstania instytucji. Z tej okazji, zaproszono organizatorów projektów dzień.de | der-tag.pl do włączenia się do jubileuszowej kampanii #2gether4more w dniach od 1 do 17 czerwca. Celem kampanii jest promocja Niemiec oraz współdziałanie ze społecznością lokalną na rzecz wspólnego dobra.

  Akcje podczas projektu dzień.de | der-tag.pl

  Zdjęciami oraz filmami powstałymi w czasie trwania akcji dzień.de | der-tag.pl uczestnicy dzielili się w mediach społecznościowych, z użyciem hasztagu #2gether4more. Był to bardzo ważny element tegorocznej edycji dzień.de | der-tag.pl. Hasztag przekierowywał  treści na wspólną stronę internetową, która stała  się elementem kampanii łączącym Polskę i Niemcy.

   Etap 1

  Konkurs plastyczny „Najpiękniejszy zakątek Niemiec ,widziany oczyma mojej rodziny”

   

   

  W maju 2016r.przystąpiliśmy do projektu. Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji, w dowolnej formie, dotyczących najpiękniejszych zakątków Niemiec. Szczególne podziękowania należą się w tym miejscu panu Waldemarowi Mrozowi, który na zajęciach plastycznych zapoznał młodzież z architekturą i pejzażami Niemiec. Klasy decydowały się na wykonanie plakatów pokazujących zabytki Niemiec w dowolnej formie. Ważne było, że w tym etapie uczestniczyli wszyscy uczniowie klas III . Podczas projektu młodzi ludzie powinni zastanowić się, zgodnie z założeniami twórców projektu, nad możliwością zaprezentowania sąsiedzkiego kraju w ciekawej formie oraz zrobienia czegoś pożytecznego dla otoczenia razem z lokalną społecznością.

  Etap II

  Tydzień projektu „Niemcy –nasz sąsiad”!

  Nauczycieli języka niemieckiego przeprowadzili  z grupą uczestniczącą w pracach nad projektem warsztaty  przyszłości(opis warsztatu zaczerpnięty ze strony organizatora).Na spotkaniu organizacyjnym  omówione zostały szczegóły zorganizowania akcji w szkole oraz zdecydowano o zadaniach do wykonania. Nasze polegało na przygotowaniu prezentacji znanych i nieznanych zakątków Niemiec, podsumowanie konkursu plastycznego oraz na przygotowaniu  po polsku i po niemiecku słownictwa do konkursu ,który miał być przeprowadzony w ramach projektu.

   

  Etap III

  W dniu 02.06.2016 zaplanowano ostatnią  część projektu „Dzień Niemiecki w PG1”.Wtym dniu klasy 2b i 2c wraz z nauczycielami języka niemieckiego wzięły udział w projekcie prezentującym skojarzenia z Niemcami, ich tradycją i kulturą. Dyrektor Danuta Stefańska przyznała nagrody za udział w elementach projektu dla wyróżniających się uczniów. Warto podkreślić, że organizator-Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży- zrobił uczestnikom niespodziankę fundując niezwykle cenne nagrody, a pani Iwona Denes przygotowała do nich piękne dyplomy.

     Przygotowali-Nauczyciele języka niemieckiego

                                                                                                                             


   Tekst zdjęcia: Sylwia Szulcr


 • ©