Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele
nasze gimnazjum  przystąpiło do XII edycji akcji, która ma na celu poruszenie i zapoznanie z problemem segregacji odpadów komunalnych w naszym społeczeństwie.
Ta akcja ma na celu wyrobienie nawyku zbierania i segregowania surowców wtórnych, które mogą być ponownie przetworzone i wykorzystane w życiu codziennym. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską.    
W  akcji udział biorą szkoły podstawowe, gimnazjalne i przedszkola z okolicznych gmin wokół Brzegu, Oławy, Strzelina, Ziębic, Wiązowa, Jelcza -Laskowic. Za zebrane surowce zostaną przyznane punkty indywidualnie, dla klasy lub dla szkoły. My zbieramy baterie, makulaturę, metalowe puszki i plastikowe butelki PET. Akcja trwa przez cały rok szkolny do 15 czerwca 2014 roku.       
Nagrodą dla najlepszej klasy będzie 2-dniowa wycieczka do Pragi, a najlepsza placówka oświatowa otrzyma 30 tabletów multimedialnych. Musimy wspólnymi siłami zawalczyć o jedną z tych nagród, a przy okazji zadbamy o naszą planetę.

Za co otrzymamy punkty:

makulatura           1 kg = 5 pkt      
zużyte baterie       1 sztuka=10 pkt      
puszki aluminiowe 10 sztuk=15 pkt       
butelka plastikowa 10 sztuk=10 pkt
Puszki, butelki, baterie zbieramy do pojemników tekturowych na parterze przy świetlicy szkolnej, a makulaturę oddajemy i ważymy we wtorki i czwartki w klasie 21 na długiej przerwie(12.20-12.40).

SAMORZĄD UCZNIOWSKI PG1

tekst, zdięcia: Mariusz Andruchowicz

powrót >>>

 

  
©